Ana içeriğe atla

 

Kalite Politikamız

KALİTE POLİTİKAMIZ

Ürün ve hizmetlerimizi, müşteri odaklılık temel ilkesiyle; iyi üretim uygulamaları kurallarına (cGMP) uygun olarak üretmek ve sunmak, hizmette kaliteyi, devamlılığı ve sürekli iyileştirmeyi sağlamaktır.

Bunun için;

•    Etik kurallara uymayı
•    cGMP uygun üretim için her türlü kaynak ihtiyacını sağlamayı, yenilikçi ve lider yaklaşımıyla teknolojiyi takip edere yüksek standartlarda üretim yapmayı,
•    Kalite ve ürünler konusunda geçerli olan yasal gereklilikleri takip ederek uygulamayı
•    Organizasyon içerisinde etkin eğitim sistemi oluşturarak çalışanlarımızın kişisel ve teknik alandaki gelişimlerine katkıda bulunmayı
•    Organizasyonel misyon, vizyon ve strateji etrafında ortak bir kurumsal kültür oluşturmayı,

         Taahhüt ederiz

SERTİFİKALAR

Eczacıbaşı Monrol Gebze Tesisi’ndeki üretim prosesi “Danimarka İlaç Ajansı” tarafından Mayıs 2010’da denetlenmiş ve Avrupa ülkelerine pazarlama izni için en önemli basamak olan bu denetim sonunda Ağustos 2010’da SPECT ürünler (MON.TEK 99Mo/99mTc Jeneratörü, MON.İyot-131 Oral Kapsül, MON. İyot-131 Oral Solüsyon) için GMP sertifikası almıştır. İlerleyen dönemlerde de Macaristan İlaç Ajansı ve Romanya İlaç Ajansı, Danimarka İlaç Ajansı ve Bulgaristan İlaç Ajansı’ndan denetimler geçirerek, GMP belgesinin devamlılığı sağlanmıştır. Bu EU-GMP sertifikası, Gebze Tesisi’nde ürünlerin “İyi Üretim Uygulamaları”na uygun olarak üretildiğini kanıtlanmıştır.
 
Eczacıbaşı Monrol Gebze Tesisi’ndeki üretim prosesi Mart 2015 tarihinde Tayvan TFDA tarafından denetlenmiş ve MON.TEK 99Mo/99mTc Jeneratörü, MON.İyot-131 Oral Kapsül ürünleri için GMP sertifikası almıştır. Tayvan GMP sertifikası ile Gebze Tesisi’nde ürünlerin “İyi Üretim Uygulamaları”na uygun olarak üretildiğini kanıtlanmıştır.
Eczacıbaşı Monrol Üretim Tesisleri, TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu) tarafından düzenli olarak cGMP, cGDP kılavuzları kapsamında denetlenmekte ve İyi Üretim Uygulamaları ve İyi Dağıtım Uygulamaları’ nın devamlılığı belgelenmektedir.
 
Eczacıbaşı Monrol, Şubat 2002’den beri sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi ile ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliğini sağladığını güvence altına almıştır.
Ocak 2002’den beri sahip olduğu ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemleri Belgesi ile çevre performansının izlendiğini ve sürekli iyileştirildiğini güvence altına almıştır.
Ayrıca Şubat 2012’de aldığı OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği risklerini kontrol etme performansını iyileştirmeyi ve sürdürmeyi güvence altına almıştır.