24üncü Ulusal Nükleer Tıp Kongresi ve 1inci Balkan Nükleer Tıp Kongresi 4-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Antalya Susesi Hotel’ de düzenlendi.

24. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi, bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı 1. Balkan Nükleer Tıp Kongresi ile birlikte  4-8 Nisan 2012 tarihleri arasında Antalya Susesi Hotel’de gerçekleştirildi.

 

Kongrede başta hibrid görüntüleme ve radyonüklid tedavi olmak üzere en son bilimsel ve teknik gelişmeler ayrıntılı olarak ele alınırken, her yıl olduğu gibi bu yıl da tanı ve tedaviye yönelik diğer nükleer tıp uygulamaları ile ilgili konferanslar, paneller, interaktif oturumlar ve atölye çalışmaları düzenlendi.

 

Kongreye Platin Sponsor olarak katılan Eczacıbaşı Monrol, Alman ITG firmasından distribütörlüğünü üstlendiği, nöroendokrin tümörlerinin (NET)  görüntülenmesinde kullanılan Ge68/Ga68 ürününün lansmanını da gerçekleştirdi.

 

Mol Image ile birlikte oluşturduğumuz standımızda tanıtımı ilk olarak Ekim ayında Avrupa Nükleer Tıp Kongresi’nde (EANM) gerçekleşen bilgisayar kontrollü radyofarmasi cihazı  “Radiopharmatic”’in yanı sıra  “ FDG SERVANT”   da büyük ilgi gördü.

 

Türkiye genelinden ve Balkanlardan 500’e yakın bilim insanının katıldığı kongreye kuruluşumuzu temsilen, Şükrü Bozluolçay, Uğur Bozluolçay, Hikmet Bayhan, Hasan Ulaş Özcan, Ayfer Asiye Soylu, Çetin Aydın, Harun Küçükmidil, Caner Turay, Ali Erinkurt,  Emel Aşkın, Zekiye Kurt, Gizem Çerkezkayabekir, Kazım Çakır, Erhan Erdoğan  ve Arda Karaduman katılmışlardır.

 

Tüm Haberlere Git