TheraSphere Türkiye’deki kullanımının birinci yılını kutladı.

Nordion Inc.’in üretimini, Eczacıbaşı Monrol’ün Türkiye distribütörlüğünü yaptığı karaciğer kanseri tedavisinde yenilikçi bir yöntem olan TheraSphere, Türkiye’deki birinci yılını kutladı.

 

18 Şubat 2012’de Ramada Plaza Hotel İstanbul’da tedavinin Türkiye’de uygulanmaya başlamasının birinci yılını tamamlaması nedeniyle bir toplantı düzenlendi.

 

Karaciğer kanseri hastalarında bu tedavi yöntemini uygulayan deneyimli araştırmacıların ve klinisyen olarak deneyimleri olan doktorların, Nordion temsilcilerinin ve Türkiye genelinden 84 doktorun katılımıyla düzenlenen toplantıda, yenilikçi tedavinin nasıl işlediği, nasıl yönetildiği ve tedaviye giren hastaların nasıl bir sonuca ulaşabileceği hakkında bilgiler aktarıldı.

 

Karaciğer kanseri hastalarında bu tedaviyi uygulayan deneyimli bir araştırmacı ve klinisyen olarak Chicago Northwestern Üniversitesi, Girişimsel Onkoloji Bölümü Radyoloji Profesörü ve aynı zamanda Tıp ve Cerrahi Direktörü olan Dr. Riad Salem’in deneyimlerini paylaştığı  bu toplantıya, University of Essen’den Prof. Joerg Schlaak ve Dr. Stefan Muller , Instituto Tumori Milano’dan Dr. Carlo Spreafico da deneyimleri ve sunumlarıyla birçok katkıda bulundu.

 

2010’un Aralık ayında ilk kez Ankara’da uygulanmaya başlayan tedavi yöntemi, bugüne kadar ülke genelinde, 10'a yakın özel ve devlet hastanesinde 80’den fazla hasta tarafından kullanıldı.

 

Tüm Haberlere Git