Yeni bir PET Radyofarmasötiği: Na18F

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından düzenlenen 4. PET-BT sempozyumu, 18–20 Kasım 2011 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artan PET-BT uygulamalarındaki yenilikleri katılımcılarla paylaşmak üzere düzenlenen bu sempozyumda özellikle PET-BT görüntülemede korelatif BT değerlendirme ve raporlamada katkı sağlayacak oturumlar dikkat çekti. Diğer sempozyumlara oranla daha geniş katılımın gözlendiği bu sempozyumda, ülkemizin çok değerli bilim insanları ile katılımcılar buluştu.

 

Bu sempozyumun bizim için en önemli tarafı ise yeni bir PET ajanı olan Na18F’ın lansmanını yaparak ürünü sektörle tanıştırmış olmamızdı. Ruhsatlama çalışmalarında sona geldiğimiz yeni ürünümüzün yakın zamanda satışlarına başlamayı planlamaktayız.

 

Kemik görüntülemesinde kullanılan bir PET radyofarmasötiği olan Na18 F ile ilgili firmamız adına Operasyon Müdürümüz Dr.Ayfer Asiye Soylu’nun yapmış olduğu sunum katılımcılar tarafından ilgiyle izlenmiş, klinik çalışmaları hakkında ise Nükleer Tıp doktorları tarafından bilgilendirme yapılmıştır.

 

Satış süreçleri ile ilgili bilgilendirmeler Pazarlama Satış Müdürümüz Çetin Aydın tarafından yapılmıştır. Geniş katılımın gözlendiği sempozyuma firmamız adına Uğur Bozluolçay,Hasan Ulaş Özcan,Ayfer Asiye Soylu,Çetin Aydın ve Gizem Çerkezkayabekir katılmıştır.

 

Tüm Haberlere Git