23'üncü Ulusal Nükleer Tıp Kongresi, 27 Nisan - 1 Mayıs 2011, İzmir - 27 Nisan

Türkiye Nükleer Tıp Derneği’nin her yıl düzenlediği ve bu yıl 23.sü düzenlenen Ulusal Nükleer Tıp Kongresi, 27 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında Swissotel İzmir’de gerçekleşti.

 

Ana konusu ‘’Hibrid Görüntüleme’’ olan kongrede her yıl olduğu gibi bu yıl da tanı ve tedaviye yönelik diğer nükleer tıp uygulamalarıyla ilgili paneller, konferanslar, interaktif oturumlar, atölye çalışmaları, kurslar ve mesleki sorunların tartışıldığı özel oturumlar düzenlendi.

 

Kongreye Platinium Sponsor olarak katılan Eczacıbaşı Monrol, kendi ürettiği ürünlerin yanı sıra, Türkiye distribütörlüğünü yaptığı TheraSphere® ürünü ile kongrede yer aldı. Düzenlenen uydu sempozyumuna katılan Dr. Stefan P. Müller (University Hospital Essen), TheraSphere® ürününün özellikleri, hasta seçimi ve kendi deneyimleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

 

Eczacıbaşı - Monrol’ü temsilen kuruluşumuzdan; Şükrü Bozluolçay, Uğur Bozluolçay, Hasan Ulaş Özcan, Ayfer Asiye Soylu, Çetin Aydın, Caner Turay, Ali Erinkurt ve Gizem Çerkezkayabekir kongreye katılmışlardır. Nordion firması bölge danışmanı Sandip Bali de kongrede yer alarak doktorlara TheraSphere® ürünü hakkında bilgi vermiştir.

 

Tüm Haberlere Git