Eczacıbaşı-Monrol AB-GMP (Good Manufacturing Practices-İyi Üretim Uygulamaları)sertifikası aldı.

ECZACIBAŞI-MONROL, AB-GMP (Good Manufactoring Practice-İyi Üretim Uygulamaları) sertifikası aldı. 

 

NÜKLEER TIP ALANINDAKİ LİDER KURULUŞ ECZACIBAŞI-MONROL
 2011 YILINDA AB ÜLKELERİNE DIŞ SATIM YAPACAK

 

Eczacıbaşı-Monrol, , Avrupa ülkelerinde ürünlerinin Ruhsatlarının alınmasıyla ilgili çalışmaları Eylül 2008’de başlatmıştır.

 

Gebze Tesisinde üretilen SPECT(Single Photon Emission Tomography) ürünlerinin Avrupa Birliği ülkelerinde ruhsatlandırılma sürecinin önemli aşamalarından olan, Avrupa GMP(Good Manufactoring Practice- İyi Üretim Uygulamaları) denetimleri, Mayıs 2010’da başarıyla tamamlandı.

 
Eczacıbaşı Monrol’ün Gebze Üretim Tesisindeki üretim süreçleri Danimarka Sağlık Ajansı tarafından Mayıs ayında 3 gün süre ile denetlenmiştir. 
Başarıyla tamamlanan denetimlerin sonucunda Danimarka Sağlık Ajansı tarafından Ağustos 2010 ‘da tesiseAvrupa GMP sertifikası verilmiştir. 2010 Yılı sonuna kadar sürecek ruhsatlandırma çalışmalarının Aralık ayında tamamlanması beklenmektedir.
 
AB-GMP sertifikası, sağlık alanındaki ürünlerin, AB’nin ilgili organlarının yayınladığı “İyi Üretim Teknikleri’ne” uygun bir üretim tesisinde üretildiğini belgeleyen sertifikadır. Herhangi bir AB üye ülkesinin Sağlık Bakanlığı’nın yetkili organları tarafından verilen bu sertifika diğer tüm üye ülkelerin Sağlık Bakanlıkları tarafından da kabul ediliyor.

 

Eczacıbaşı-Monrol, Avrupa GMP belgesi ile 2011 yılında ürünlerini ilk olarak Almanya, Romanya, Bulgaristan ve Danimarka’da pazarlayarak, büyümesine devam edecektir. 

 

AB-GMP Basın haberleri

Tüm Haberlere Git