Global Molibden krizi ve Teknesyum Jeneratörü üretimine etkisi

Değerli Müşterilerimiz,

 
Sizlerin de çok yakın takip ettiği ve bir süredir yaşanan global Molibden krizi ile ilgili olarak önümüzdeki süreç hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Bilindiği üzere 2009 yılında dünyadaki en büyük 5 Molibden üreticisinden birisi olan ve toplam Molibden arzının yaklaşık %40’ını üreten NRU / Chalk River – Kanada reaktörünün üretimi tamamen durdurması ve hala çalışmıyor olması, %30 oranında üretim yapan HFR - Hollanda reaktörünün 15 Şubat’tan itibaren bakıma giriyor olması;
 
 
Dünyadaki Molibden talebinin tamamının NTP - Güney Afrika , BR2 - Belçika ve Osiris - Fransa reaktörlerinden karşılanmaya çalışılacak olmasına yol açmaktadır. Bu sebeple Molibden arzında özellikle 15 Şubat – 31 Mayıs 2010 tarihleri arasında büyük oranda daralma olması beklenmektedir.
 
 
 
Bunun sonucunda Türkiye’deki toplam Teknesyum Jeneratörü talebinin karşılanmasında da %30-%40’lara varan oranlarda  kesinti yaşanabilecektir. Süreç ile ilgili bildirimler haftalık olarak sizlere yapılacak olmakla birlikte, güncel haberleri www.monrol.com.tr web sayfamızdan da takip edebileceksiniz.
 
 
 
Dünya genelinde yaşanan bu sıkıntının Türkiye’de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en az seviyede hissedilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağımızı bildirir, siz değerli müşterilerimizin de belirtilen süreç için hasta planlamalarınızı  bu hususları göz önünde bulundurarak yapmanızı rica ederiz. Eksik aktivite gönderilecek haftalar için gerekli telafinin, sizlerle mutabık kalınan bir yöntem doğrultusunda, firmamız tarafından kriz sonrası karşılanacağını bildirir, elimizde olmayan sebeplerden ötürü yaşanabilecek bu tip sıkıntılar için sizlerden özür dileriz.
Tüm Haberlere Git