Eczacıbaşı Monrol Amerika’ya uzanıyor’

Nükleer tıp alanında Türkiye’de gerçekleştirdiği hızlı büyümeyi, çeşitli ülkelerde kurduğu modern tesislerle yurtdışına da taşıyan Eczacıbaşı-Monrol, nükleer tıpta kullanılan radyasyon ölçüm ve korunma ekipmanları alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i alarak büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

 

45 yıldır son teknoloji ile ürettiği ölçüm ekipmanlarıyla dünya genelinde hizmet veren Capintec, getirdiği yeni ve inovatif çözümler ile nükleer tıp sektörünün yanı sıra onkoloji, endokrinoloji, diyagnostik radyoloji ve radyasyon terapisi alanlarına da önemli katkılar sağlıyor. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletindeki Ramsey kentinde yer alan Capintec’in üretim tesisi ise Pennsylvania-Pittsburgh’da bulunuyor.

 

Büyümede stratejik önem taşıyan inovasyon çalışmalarının ilk adımını, geçen yılın Ağustos ayında Mol-Image’ı satın alarak attıklarını belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan, “Nükleer tıp alanında yeni cihazlar, kimyasallar, radyofarmasötikler ve radyasyondan korunma ekipmanları geliştiren ve üreten Mol-Image’ın ardından, alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i bünyemize katmamız, hedeflerimize ulaşma yolunda çok büyük önem taşıyor” dedi.

 

Satın alma sonrası, halen Mol-Image bünyesinde geliştirilen ve üretilen, FDA normlarına göre tasarlanmış ileri teknoloji ürünleriyle birlikte, tüm teknik altyapı ve know-how, Capintec bünyesine aktarılacak. Karamercan, yaratılacak sinerji ile Capintec ve Mol-Image’ın geliştirdiği inovatif cihaz ve ekipmanların, Eczacıbaşı-Monrol’ün dağıtım kanalları kullanılarak Türkiye ve Avrupa’nın yanı sıra tüm dünyaya sunulacağını belirtti.

 

Eczacıbaşı-Monrol’ün 2013 sonunda Avrupa’da üç üretim tesisine ulaşacağını ve iyi üretim teknikleri(EU GMP) sertifikasına sahip ürünleri ile beş Avrupa ülkesinde hizmet vereceğini belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bozlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay ise, “Capintec alımı sayesinde ürünlerimizi Amerika kıtasına da taşıyacak olmamız, bu sinerjinin büyüklüğü konusunda önemli ipuçları veriyor” dedi.

 

 

Capintec, Inc. hakkında

 

Enerji ölçüm ürünleri ve hizmetleri ile dünyanın önde gelen tedarikçisi konumundaki Capintec, çalışmalarıyla sektöründe en ileri teknoloji ve hizmetlerin geliştirilmesini sürekli kılmayı kendisine ilke edinmiş bir kuruluş.

 

45 yılı aşkın süredir radyasyon ölçüm, izleme ve korunma cihazlarının geliştirme, üretim ve pazarlamasında dünyanın en tanınmış markası olarak kabul edilen Capintec, dünya çapında kullanılan binlerce cihazının yanı sıra, radyasyon ölçüm uygulamalarına yeni ve inovatif çözümler sunuyor.

 

Genel Müdürlüğü Ramsey, NJ’de bulunan şirketin üretim tesisi ise Pittsburgh, PA’da yer alıyor.

Tüm Haberlere Git